Výročí 140 let od založení sboru
V letošním roce náš sbor slaví 140 let od svého založení. Pojďme si připomenout trochu historie. Sbor v Růžodole byl založen přesně 14. 6. 1884. Výstavba první zbrojnice stála 525 zlatých. Sbor měl na svém začátku 38 členů a prvním velitelem byl Ferdinand John. První požár po založení sboru byl dne 29. 6. 1885 a sice se jednalo o rodinný domek č. p. 20 zasažený bleskem. Po válečném období nastal ve sboru útlum činnosti, který trval až do sedmdesátých let dvacátého století. V této době se kormidla sboru chytil pan Milan Mirovský, který díky svému zápalu pro hasiče opět vyzvedl náš sbor. V roce 1984 proběhly oslavy 100. výročí založení sboru. V roce 1985 byla slavnostně zkolaudována nová požární zbrojnice, která byla vystavěna v akci „Z“. V roce 1986 byla do nové zbrojnice pořízena cisterna CAS 25.
V sobotu 31. 8. 2024 proběhla právě v této požární zbrojnici oslava ke 140. výročí od založení našeho sboru. Dlouholetý člen a pamětník Miroslav Šona v krátkém projevu připomněl důležité milníky v historii sboru. Tohoto proslovu se zúčastnil i hejtman libereckého kraje, pan Martin Půta, kterému děkujeme za návštěvu. Po ukončení oficiální části následovalo posezení členů a přátel naší organizace. Děkujeme všem, kteří se oslavy zúčastnili.